Dobra passa Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie trwa

Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych w Dąbkach
k. Koszalina to 6-ta impreza rangi mistrzostw Polski w jakich sekcja bierze udział
i nieprzerwanie z każdej przywozi medal. Tym razem srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła pierwsza drużyna dziewcząt w kategorii do lat 10 w składzie Jagoda Kozicka
i Zuzanna Czerniak.
Jagoda jako pierwsza zawodniczka z gminy Stary Dzików w kwietniu zdobywając brązowy medal indywidualnych MP została powołana do kadry Polski wyjeżdżającej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Litwa 30.07-9.08.2018). Niestety z przyczyn rodzinnych musi zrezygnować z wyjazdu. W Dąbkach startowały również inne drużyny.
Druga drużyna w składzie: Milena Śliwa, Julia Nieckarz i Maja Ozimek zdobyła 9 miejsce.
W kategorii chłopców do lat 8 I drużyna w składzie: Hubert Goraj, Patryk Leniart i Emanuel Bajk (wypożyczony z LSWKS Złote Piony Bielawa) zajęła 4 miejsce a druga w składzie: Łukasz Śliwa, Michał Halesiak i Paweł Goraj) – 8 miejsce.
Startowała również młoda (11 lat) drużyna dziewcząt w kategorii do lat 13 i zajęła
6 miejsce.
Warcabistów czeka jeszcze ważny wyjazd na Indywidualne Mistrzostwa Polski Dzieci
(kat do lat 6 i 8) w dniach 6-8 lipca br. w Bydgoszczy i wszyscy maja nadzieję, że medalowa passa zostanie podtrzymana.